top of page
00322363.jpeg

Rügyelixírek

A rügyelixírek a születő élet esszenciái. A rügy a növény jövője, maga a születő élet. Magában hordozza mindazt, amivé a növény válni szeretne, válni teremtetett. A gemmoterápia ezeket a fiatal embrionális szöveteket, intenzív növekedési állapotban lévő részeket használja fel, amelyek természetes módon gazdagok növekedési hormonokban, enzimekben, aminosavakban, vitaminokban, ásványi anyagokban, nyomelemekben, antioxidáns vegyületekben és más bioaktív összetevőkben. Ezek az anyagok a növény differenciálódásának, fejlődésének, megújulásának, kiteljesedésének szolgálatában állnak. A rügyek embrionális szövetek és mint ilyen, még magában hordozza azt a lehetőséget, hogy bármivé tud alakulni, fejlődni! Valódi őssejtek!  A tél befelé és lefelé vivő energiája után, az évkör elindultával ők az elsők a természetben, akik nyitják magukat az életre. Így minden rügy rengeteg kezdeti energiát, induló, cselekvő erőt, az életre a határozottan mondott "Igen"-t jelenti. Tele van fénnyel, erővel, életerővel, lendülettel, ígérettel, lehetőségekkel. Bármilyen növény rügyéről is legyen szó, ezeket a minőségeket kivétel nélkül mind tartalmazza! Spirituális szemszögből a rügy az Isteni idea egyik legtisztább megnyilvánulása a természetben. Egyetlen apró pontban ott rejlik egy teljes kifejlett növény,  minden,  amivé az élete során válhat és válnia kell, amire elrendeltetett.  A rügyelixírek ezért nemcsak a növény életerejével kapcsolnak össze bennünket, hanem saját eredendő tervünkre, blueprintünkre is emlékeztetnek! Arra az egyedi minőségre, amelyet mindannyian magunkban hordozunk születésünk pillanatától. Segíthetnek közelebb kerülni ahhoz, akik a legmélyebb valónk szerint vagyunk, és támogatnak bennünket abban, hogy fokozatosan kibontakoztassuk mindazt, ami lehetőségként már most is jelen van bennünk. ​A rügyelixír-készítés számomra mélyen szakrális elfoglaltság! Végtelenül élvezetes is, de mindamellett elköteleződött, komoly szolgálat és munka.  Nem pusztán gyűjtés vagy kivonatkészítés, hanem együttműködés Természetanyával és minden érintett növénnyel. Ha nem "csak" a hatóanyagot szeretnénk kinyerni, hanem alkimista módjára a növény szellemét is szeretnénk megőrizni a készítményben, akkor a készítő jelenléte, szándéka, tisztasága és ráhangoltsága kritikus és fontos része a folyamatnak. Csak emelkedett lelki állapotban, felhangolódva, tiszta szándék mentén, tisztelettel bánva a természettel és nyitottsággal lehet és érdemes kapcsolódni a növényi szellemekhez. Ezért nálam minden gyűjtés egy ceremónia. Egy teljes odaadás a folyamatnak, ahol magát a gyűjtést felkészülés, lecsendesedés és tudatos kapcsolódás előzi meg. Fontos számomra, hogy ne csak a növény hatóanyaga, hanem a vele való találkozás minősége, a szellemi üzenetei és " szuperképességei" is belekerüljenek a kivonatba. És lehet, hogy minden bükkfa hasonló szellemiséget képvisel, hasonló hatóanyagokat tartalmaz, de minden növény ugyanúgy egyedi mint mi, emberek! Nincs két egyforma fa, egyforma "évjárat", egyforma hatóanyag tartalom és szellemi háttér, bölcsessség.  Így az én készítményeimnél is majd egyesével olvashatjátok, hogy konkrétan, az a gyűjtés, az a növény, abban az időminőségben, abban a kollektív térben, éppen akkor, a kapcsolódásunk pillanatában mint tanított, milyen minőségeket engedett meg belefolyatni az elixírbe. Miben tud majd igazán segíteni testileg, lelkileg,szellemileg.  Rügyelixíreket az egész év folyamán fogyaszthatunk, hisz látjátok, bölcsességükkel, beltartalmukkal mindig tudnak segíteni, de az évkörön az ősz beköszöntével, amikor már érezhetően erősen csökkennek a napos órák számai, és megyünk egyre beljebb, egyre mélyebbre, úgy a rügyelixírek a maguk frissességével, fiatalságával, életerejével nagyon szépen meg tudják támogatni az őszi és téli időszakot. Talán sokak számára ezek a kicsit depresszívebb időszakokba több fénnyel, több erővel, több reménnyel legyenek átélhetőek. Ezen időszakok alatt így kifejezetten érdemes rügyelixíreket fogasztani, hiszen mind hatóanyagaikban, mind ideájukban kivételes segítőink.  ​Kiszerelésük: A 30-ml-es cseppentős üvegekben, 20 ml D1-es potenciaszintű elixír található. Az elixírek alkoholos, glicerines kivonóanyagban készülnek. Alkoholtartalmuk körülbelül 33%. Általános adagolásuk, használatuk: Minimum 21 napig érdemes szedni, maximum ameddig szükségét érzed! Naponta 3 alkalommal, 3, 6 vagy 9 cseppet.  Ha túl erősen bemozgatná az enerigákt érdemes csökkenteni a cseppszámot és utána amellett kitartani.  Használat előtt dimanizálni kell a készítményt. Ilyenkor érdemes a rövid szándékunkkal összekapcsolódni, hogy miért fogyasztjuk a készítményt, miben kérjük a támogatását, miben szeretnék kiteljesedni, majd 10X odacsapni és egy pillanatra megállítani. Odacsap- megállít, odacsap-megállít, etc... Csaphatjuk a tenyerünkhöz, vagy számunkra fontos tudást hordozó könyvhöz is akár.  Ezután cseppenthetjük a nyelvünk alá is, hagyva, hogy majd szépen eloszlódjon a szánkban, vagy cseppenthetjük 1-2 dl tiszta szűrt vagy forrásvízbe is.  Minden 30ml-es rügyelixír ára egységesen 6000 Ft. Megrendeléshez kérlek írj üzenetet az oldalon keresztül. A felmerülő postaköltségi díjak a vásárlót terhelik.

Elérhető Rügyelixírjeim

bottom of page